خدمات ما

مشاوره
رایگان
با متخصصان

توالت فرنگی آبعلی

نصب توالت فرنگی تهرانپارس

امروزه با توجه به نیاز های زیادی که برای استفاده از توالت فرنگی داریم،از جمله مشکلات مفصلی و استخوانی چگونگی نصب و استفاده از توالت فرنگی را برای ما    حائز اهمیت کرده است.از لحاظ ظاهری بین توالت فرنگی ها تفاوت های زیادی است اما عملکرد همه توالت فرنگی ها به صورت یکسان است که نصاب ها از حدود معینی پیروی می کنند که نصب این توالت ها را آسان می کند.و همچنین استفاده از توالت فرنگی ها معمولا در منازل مسکونی، اداره جات، بیمارستان ها و… استفاده می شود

توالت فرنگی یک تکه:

قالب گیری این مدل به صورت یک تکه انجام می شود که مخزن و کاسه توالت به هم متصل هستند  توالت فرنگی های یک تکه سطح بهداشتی بالایی دارند چون درزهای کمتری دارند و تمیز کردن بدنه راحت انجام می شود از نظر یکپارچگی فرم بهتری نسبت به مدل دو تکه ایی دارد.

توالت فرنگی دو تکه:

در این حالت مخزن و کاسه توالت از هم جدا هستند و نصب در این مدل به صورت جداگانه انجام می شود این مدل به نگهداری بیشتری نیاز دارد تا آلودگی ها بین کاسه و مخزن قرار نگیرد، این مدل تنوع زیادی دارد.

 فرنگ وال یا دیواری:

 این مدل جدید ترین و بروز ترین نوع از بین مدل های دیگر است که پایه ندارد و روی دیوار نصب می شود اما مخزن آن معمولا درون دیوار قرار می گیرد به همین دلیل است که حجم کمتری را اشغال می کند.شستشو و نظافت ای مدل آسان است و به این منظور تجهیزات داخل دیوار قرار میگیرند که سرو صدای کمتری تولید می کنند.  ارتفاع این مدل قابل تنظیم است و نشست را نسبت به قد و راحتی افراد انجام می دهد.همچنین در این مدل ما می توانیم به صورت چشمگیری در مصرف آب صرفه جویی کنیم.

مکانیزم تخلیه در انواع توالت فرنگی ها به چه صورت است؟

سیستم تخلیه واتر جت:

اکثر توالت فرنگی های امروزی مجهز به سیستم تخلیه واتر جت هستندکه این سیستم به صورت ریزشی به کاسه توالت وارد می شود و بعد از پاک کردن سطوح به صورت شوتیک یا پرتاب شونده از لوله تخلیه خارج می شود.

سیستم تخلیه ریزشی:

این سیستم بیشتر در توالت فرنگی های دو تکه استفاده می شود در این فرایند اب ابتدا از خروجی مخزن به سوراخ های لبه داخلی کاسه توالت می رود و بعد با فشار از سوراخ ها خارج می شود به همین دلیل شستشوی کاسه توالت به صورت بالا و پایین انجام می شود.

سیستم تخلیه توربو جت:

در این مدل سرعت تخلیه و و میزان آب مصرف شده نسبت به سیستم های تخلیه دیگر بسیار کمتر است که در فرایند ابتدا آب داخلی به کاسه توالت به صورت شوتنیگ وارد می شود و از دو کانال شستشو که دارای سیستم شوتینگ هستند از زیر لبه های کاسه به شکل همزمان خارج می شوند.

این سیستم بدون سروصدا فرایند تخلیه را انجام می دهد که سیستم آب از طریق کانال ورودی به زیر لبه های نشیمن گاه توالت انتقال پیدا می کند و به صورت گردابی یا چرخشی در داخل کاسه میگردد و به این صورت شستشو انجام می شود.

باید محل لوله خروجی یا تخلیه برای توالت فرنگی ایجاد شده باشد و برای نصب توالت فرنگی باید فاصله مناسبی تا شیر ورودی آب داشته باشد همچنین باید فضای کافی برای نصب وسایل جانبی از جمله دسمال توالت وجود داشته باشد،اگر از سیستم گرمایشی در کف ساختمان استفاده می شود بایستی توالت فرنگی را روی مدار آب سرد بدون قرار گرفتن روی مدار های گرم و کابل های حرارتی نصب شود.

اگر خواستیم توالت فرنگی را در حمام نصب کنیم باید فاصله توالت با دوش حمام کم باشد چون قطرات آب و غیره روی توالت ریخته و باعث ایجاد رد و کثیفی می شود همچنین به دلیل رطوبت نمی توانیم وسایل جانبی از جمله دسمال توالت در حمام قرار دهیم،و باید این موضوع را در نظر داشته باشیم که استفاده همزمان از توالت و حمام غیر ممکن است و مشکلاتی را ایجاد می کند.

مراحل نصب توالت فرنگی به چه صورت است؟

1- لوله کشی فاضلاب توالت فرنگی:

لوله های استفاده شده داخل سیستم لوله کشی فاضلاب باید تا جایی که امکان دارد صاف و موازی با سقف، دیواره ها و کف ساختمان باشد.ما نمیتوانیم بیش از 45 درجه مسیر لوله کشی را تغییر دهیم اما در صورت نیاز میتوانیم از دو تغییر مسیر 45 درجه کنار یکدیگر استفاده کنیم.همچنین باید لوله های فاضلاب هواکش باهم موازی باشند و فاصله بین آن ها باید به قدری باشدکه در صورت نیاز بتوانیم دسترسی لازم را به لوله ها داشته باشیم.برای لوله های انشعاب هواکش و فاضلاب نصب درپوش در زمان اجرای لوله کشی ضروری است.همچنین شیب استاندارد لوله های فاضلابی برای از بین بردن درست مواد فاضلابی از لوله ها بسیار مهم است

لوله کشی آب توالت فرنگی به چه صورت است؟

یکی از نکات مهمی که قبل از نصب توالت فرنگی باید به آن توجه شود تامین آب برای این وسیله است و بایداین فرایند را به صورت لوله کشی آب روکار یا لوله کشی توکار آغاز کنیم.لوله مورد نظر برای انتقال آب به توالت فرنگی را با قیچی لوله بر ببرید و با خروجی 1/2 اینچ به لوله اصلی متصل کنید. خط لوله آب توالت فرنگی را با فیتینگ مناسب ببندید.لوله مورد نظر باید با یک اتصال T شکل تا دیوار پشت توالت فرنگی اجرا شده و حدوداً 5 سانت بعد از دیوار زیر مخزن توالت فرنگی ادامه پیدا کند.در نهایت در ارتفاع 30 تا 40 سانتی متری از کف زمین یک عدد شیر پیسوار را به خروجی لوله آب توالت فرنگی وصل کنید، تا در زمان نصب این وسیله شلنگ رابط را برای آبگیری توالت فرنگی به این شیر متصل نمایید. فاصله توالت فرنگی از دیوار مجاور:پارامتر بعدی که باید برای تعیین محل نصب توالت فرنگی در نظر بگیرید، فاصله این وسیله از دیوار مجاور یا کناری است.مقدار استاندارد فاصله توالت فرنگی از دیوار کناری یا مجاور حداقل 15 اینچ یا 38.1 سانتی متر است. توجه داشته باشید مقدار ذکر شده حداقلی است و شما می توانید با توجه به ابعاد فضای مورد نظر برای نصب آن این فاصله را بیشتر کنید.   فاصله توالت فرنگی از دیوار روبرو:در نظر گرفتن فاصله استاندارد توالت فرنگی از دیوار روبرو در استفاده آسان از این وسیله نقش مهمی دارد، چون فضا برای نشست و برخاست راحت بر روی توالت فرنگی فراهم است.به همین دلیل حداقل فاصله توالت فرنگی از دیوار روبروی آن را 21 اینچ یا 53.34 سانتی متر در نظر می گیرند، که باز هم با توجه به ابعاد کلی فضا می توان این مقدار را بیشتر کرد.

.آموزش نصب توالت فرنگی

 امروزه این مورد مهم ثابت شده است که استفاده از توالت فرنگی مزایای خاص خود را دارد. به ویژه این نوع از توالت برای افراد مسن، افرادی که دچار مشکلات استخوانی، کمر درد، مشکلات زانو و بیماران بهترین گزینه است.  و به همین دلیل بهتر است اگر در خانه یک سالمند یا فرد بیمار دارید. و یا اینکه اگر از مشکلات استخوان و سایر بیماری‌ها رنج می‌برید در منزل خود از توالت فرنگی استفاده کنید. به دلیل اهمیت وجود این نوع توالت در بیشتر خانه‌ها و استفاده روزافزون از آن در ساختمان‌های جدید قصد داریم. در مقاله آموزش صفر تا 100 نصب توالت فرنگی از سایت تخلیه چاه به بررسی روش‌ها و مراحل نصب توالت فرنگی و نکاتی که در زمان نصب باید رعایت شود بپردازیم. اگر شما عزیزان هم قصد نصب توالت فرنگی را دارید در ادامه این مقاله از سایت همراه ما باشید.

پیش از شروع بررسی مراحل نصب بهتر است با انواع توالت فرنگی بیشتر آشنا شویم و اطلاعات بیشتری در خصوص آن داشته باشیم. توالت فرنگی به سه دسته تقسیم می‌شود که از انواع آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • توالت فرنگی یک تکه
 • دو تکه
 • توالت فرنگی دیواری
 • توالت فرنگی هوشمند

مدت زمان لازم برای تعویض و یا نصب توالت فرنگی

توجه داشته باشید که نصب توالت فرنگی کاملا به مهارت‌های شما در این کار بستگی دارد. اگر شما قبلاً این کار را انجام داده باشید احتمالاً نصب آن از شما زمان کمتری را خواهد گرفت. اما اگر برای اولین بار است که قصد دارید توالت فرنگی را تعویض و یا نصب کنید. بهتر است یک روز خود را به این کار اختصاص دهید.

ابزارهای لازم برای نصب توالت فرنگی

برای نصب توالت فرنگی به برخی از ابزارهای مهم نیاز دارید. که در این بخش از مقاله آموزش صفر تا 100 نصب توالت فرنگی قصد داریم ابزارهای لازم برای این کار را به شما عزیزان معرفی کرده و یک لیست کامل از وسایل مورد نیاز را برای شما آماده کرده ایم. این ابزارها شامل موارد زیر می‌شود:

 • تراز
 • بوگیر ژله‌ای توالت فرنگی
 • چسب آکواریوم
 • آچار فرانسه و یا آچار با شماره‌های متفاوت
 • متر برای اندازه گیری
 • توالت فرنگی
 • دستکش کار و لباس کار
 • شلنگ رابط توالت فرنگی
 • انواع پیچ‌گوشتی دوسو و چهارسو
 • انبردست

مراحل نصب توالت فرنگی

آموزش صفر تا 100 نصب توالت فرنگی

در این بخش از مقاله آموزش صفر تا 100 نصب توالت فرنگی بعد از کسب اطلاع در خصوص مدت زمان مورد نیاز برای نصب و اطلاع از ابزارهای لازم برای این کار نوبت به نحوه نصب و مراحل انجام کار می‌رسد. سعی کنید همه وسایل ذکر شده در بخش قبلی را تهیه کنید تا بتوانید توالت فرنگی را نصب کرده و به مشکل نخورید.

باز کردن توالت فرنگی قدیمی

اگر قصد تعویض توالت فرنگی را دارید باید در ابتدا در مرحله اول توالت فرنگی قدیمی خود را باز کنید. بعد از برداشتن توالت فرنگی قدیمی به وسیله پیچ گوشتی حلقه مومی کهنه را بردارید. برای اینکار بهتر است از وسایل بهداشتی همچون دستکش و ماسک استفاده کنید. چرا که ممکن است وجود باکتری‌ها و کثیفی‌های موجود بر حلقه مومی کهنه و قدیمی شما را بیمار کند.

نصب بوگیر ژله ای

پس از باز کردن کامل توالت فرنگی قدیمی نوبت به نصب بوگیر ژله ای می‌رسد. بوگیرهای ژله ای به دو صورت پیچ دار و ساده هستند. که می‌توانید با توجه به بودجه ای که در اختیار دارید هر کدام از آن‌ها را که مایل هستید تهیه کنید. بعد از نصب بوگیر از محکم بودن آن اطمینان حاصل کنید تا بتوانید بقیه مراحل را انجام دهید.

قراردادن کاسه

در مرحله بعدی بعد از جا زدن بوگیر سعی کنید که به درستی کاسه توالت فرنگی را بر روی حلقه مومی قرار دهید و کمی آن را فشار دهید تا سفت شود. بعد از این کار شروع به محکم و سفت کردن پیچ‌های کاسه توالت کنید.

مراحل بعدی در نصب توالت فرنگی

بعد از انجام دادن مراحل قبلی شما بخش مهمی از کار را انجام داده اید. و کافیست طبق مراحل پایین کار را پیش ببرید.

 • نصب پوشش پلاستیکی
 • ثابت کردن کاسه توالت فرنگی
 • نصب مخزن سیفون
 • نصب شیلنگ
 • نصب نشیمنگاه توالت فرنگی
 • و در مرحله اخر درزگیری به وسیله چسب آکواریوم